nákupní košík je prázdný

AGRO PROFI trávníkové hnojivo MULTIGREEN Clasic Printempo 25 kg

AGRO PROFI trávníkové hnojivo MULTIGREEN Clasic Printempo 25 kg
Značka: AGRO PROFI
Kód: 071319
Dostupnost:
Aktuálně nedostupné
Cena:
1 869 Kč
Bez DPH: 1 544,63 Kč
 |  Recenzovat
AGRO Profi trávníkové hnojivo Multigreen Clasic Printempo je dlouhodobě působící hnojivo (8 - 12 týdnů) pro všechny trávníkové plochy. Pomalé uvolňování dusíku díky technologii Multicote zajistí pravidelný růst a sníží četnost sečí. Obsahuje živiny N-P-K v poměru 24-6-14 + 3 % MgO. Používá se v jarních měsících pro nastartování tvorby zelených a bujných stébel.

  • granulát 1,5 - 4 mm
  • dávkování 25 - 30 g/m2
  • Dusík (N) – patří mezi základní prvky důležité pro výživu travnatých ploch. Dusík je základní stavební prvek, který podporuje růst a regenerační vlastnosti trávníku.
  • Fosfor (P) – je důležitou živinou pro tvorbu a růst kořenového systému. Měl by být k dispozici ve větší míře v době od klíčení do zakořeňování po výsevu (případně při dosevu). Umožňuje využití a přeměnu sluneční energie na energii potřebnou k růstu rostlin.
  • Draslík (K) – je prvek, který řídí buněčnou stavbu rostlin. Posiluje buněčné tkáně, a proto podporuje odolnost trav vůči suchu, nízkým i naopak příliš vysokým teplotám a chorobám. Draslík aplikujeme před vegetačním obdobím a v průběhu nedostatku vláhy. S přihlédnutím k pozitivním vlastnostem pro trávníky se v posledních letech vyrovnává vzájemný poměr draslíku vůči dusíku v hnojivech pro trávníky na 1:1 až 1:2.
  • Hořčík (Mg) – je velmi důležitý pro tvorbu chlorofylu (zelené barvivo), které je potřeba pro optimální průběh fotosyntézy.
  • Stopové prvky – železo (Fe), měď (Cu), mangan (Mn) jsou důležité při procesech látkové výměny a tím pomáhají udržet travní jedince v dobré kondici. Nedostatek stopových prvků se může projevit různými chlorózami (tzn. světlé skvrny různých velikostí a tvarů). Jejich optimální přítomnost pomáhá udržovat zatěžovaným trávníkům dokonalý barevný aspekt.
Neprávem často opomíjeným prvkem je ve výživě zatěžovaných trávníků síra (S). Vzhledem ke snižujícímu se množství síry v půdě (odsiřováním zdrojů znečištění) je velmi důležité při výživě trávníků na tento prvek nezapomínat, neboť síra se spolu s dusíkem podílí na tvorbě bílkovin.

Recenzovat

Vaše jméno a příjmení:Vaše recenze:

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší        Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:

Sledujte nás také na Facebooku
Rady do zahrady – videoporadna